Leczenie uzależnienia od benzodiazepin

Prywatny ośrodek „Szansa na wolność” oferuje specjalistyczne programy leczenia uzależnienia od benzodiazepin. Tworzymy bezpieczne i profesjonalne środowisko terapeutyczne, dzięki czemu umożliwimy Ci odzyskanie zdrowia, samokontroli oraz wspomożemy w powrocie do życia wolnego od nałogu. Daj sobie pomóc – skontaktuj się z nami i rozpocznij leczenie!

Czym jest uzależnienie od benzodiazepin?

Benzodiazepiny to grupa leków stosowanych w leczeniu stanów lękowych, bezsenności, a także w terapii chorób neurologicznych. Są to leki sprzedawane na receptę, przepisywane przez lekarza psychiatrę – a ich przyjmowanie powinno odbywać się pod jego ścisłą kontrolą. Początkowo mogą przynieść ulgę, ale wielokrotne, regularne zażywanie, zwiększanie dawki na własną rękę prowadzi do uzależnienia wpływającego zarówno na ciało, jak i na umysł. Oznacza to, że osoba uzależniona nie jest w stanie normalnie funkcjonować bez przyjmowania leku. Próby zerwania z nałogiem zwykle wywołuje ciężkie objawy odstawienne, które uniemożliwiają odstawienie leku i detoks na własną rękę. 

Najczęstsze objawy uzależnienia od benzodiazepin

Poszczególne symptomy mogą się różnić, ale najczęstsze obejmują: bezsenność, lęki i ataki paniki, drżenie rąk, problemy z koncentracją, nadmierne pocenie się, zaburzenia ze strony układu pokarmowego oraz ogólne osłabienie. Przy długotrwałym stosowaniu pojawiają się również problemy z pamięcią, dezorientacja i utrata zdolności logicznego myślenia.

Leczenie uzależnienia od benzodiazepin w ośrodku "Szansa na wolność"

„Szansa na wolność” to miejsce dla osób, które pragną zerwać z nałogiem i odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Dzięki zdobytemu doświadczeniu, profesjonalnej kadrze i indywidualnemu podejściu do każdego pacjenta, gwarantujemy skuteczne leczenie uzależnienia od benzodiazepin.

Zapewniamy komfortowe zakwaterowanie, wyżywienie oraz profesjonalną opiekę naszego personelu. Przyjmujemy maksymalnie 10 pacjentów – sprawia to, że możemy poświęcić maksimum uwagi każdej osobie korzystającej z terapii uzależnień w naszym ośrodku.

Z myślą o osobach zmagających się z uzależnieniem od leków z grupy benzodiazepin stworzyliśmy specjalistyczny program terapeutyczny. Wiemy, z jakimi trudnościami mierzą się chorzy i jak silnie mogą uzależniać benzodiazepiny. Mamy świadomość, jak często odstawiać leki przeciwlękowe oraz jakie działania niepożądane mogą wystąpić. Dlatego przychodzimy z pomocą – nie musisz radzić sobie z lekomanią samodzielnie. Skontaktuj się z nami – pomożemy Ci wyjść na prostą!

Bezpłatna konsultacja dla osób uzależnionych od benzodiazepin i osób współuzależnionych