Zamknięty ośrodek leczenia uzależnień - prywatny ośrodek odwykowy w woj. śląskim

„Szansa na wolność” to prywatny ośrodek terapii uzależnień, zlokalizowany w Cisownicy po Ustroniem (woj. śląskie). Zapewniamy kompleksowe leczenie odwykowe zamknięte – w pełni anonimowe, w warunkach wspierających leczenie osób uzależnionych. Poznaj misję naszego ośrodka oraz prowadzone przez nas terapie leczenia uzależnień.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień w województwie śląskim - kompleksowy detoks i odwyk

„Szansa na wolność” to ośrodek odwykowy na Śląsku położony w miejscu, które wyjątkowo sprzyja rekonwalescencji. Cisownica pod Ustroniem to miejscowość, w której można poczuć górski klimat – świeże powietrze, leśne dźwięki i zapachy. W naszym ośrodku priorytetem jest indywidualne podejście do każdego pacjenta, dostosowane do jego doświadczeń życiowych.

Naszym celem jest zapewnienie najwyższej jakości usług i pełnego wsparcia. W związku z tym przyjmujemy jednorazowo maksymalnie dziesięć osób, nad którymi stale czuwa pięciu specjalistów terapii uzależnień. Zespół ten wspomagany jest przez lekarzy, psychologa i ratowników medycznych.
Do naszego prywatnego ośrodka terapii osób uzależnionych nie potrzebujesz skierowania. Naszą misją jest niesienie pomocy każdej osobie, która się do nas zgłosi – jesteśmy świadomi, że osoby uzależnione najczęściej decydują się na leczenie pod wpływem impulsu, dlatego też dbamy o to, by móc natychmiast przyjąć każdego potrzebującego.

Na czym polega terapia odwykowa w ośrodku zamkniętym?

Leczenie uzależnień na Śląsku, prowadzone w ośrodku „Szansa na wolność” polega na rozbudowanej psychoterapii i nauce życia w trzeźwości, bez alkoholu, środków psychoaktywnych czy hazardu. Główne cele naszego programu terapeutycznego to:
 • wzbudzenie motywacji do zmiany i leczenia, dostarczenie wiedzy o chorobie i pracę nad utrzymaniem abstynencji,
 • rozpoznawanie problemów życiowych, poniesionych strat i ich związku z zażywaną substancją,
 • rozpoznawanie i radzenie sobie z głodem alkoholowym, narkotykowym czy lekowym,
 • nauczenie konstruktywnych zachowań umożliwiających radzenie sobie ze stresem, złością, lękiem, wstydem bez sięgania po substancję uzależniającą.
W ramach terapii w naszym centrum leczenia uzależnień zapewniamy:
 • trening odmawiania picia i zażywania,
 • naukę rozwiązywania problemów na trzeźwo bez środka zmieniającego świadomość,
 • treningi relaksacyjne,
 • pracę nad poczuciem winy i naukę pozytywnego myślenia;
 • emisję filmów terapeutycznych,
 • pracę nad odbudowaniem własnej wartości,
 • pomoc terapeutyczną członkom rodzin naszych pacjentów.
Podczas czasu wolnego od zajęć zapewniamy dodatkowe zajęcia, umożliwiające relaks i wyciszenie – organizujemy m.in. wycieczki krajoznawcze, wyjścia na basen czy kręgle.

Nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień oferuje:

 • badania i konsultacje lekarskie,
 • zwolnienie lekarskie na czas pobytu w naszym ośrodku odwykowym na Śląsku,
 • zajęcia terapeutyczne dwa razy dziennie – poranne (10:00-13:00) i popołudniowe (15:00-17:00)
 • terapię indywidualną po zajęciach grupowych dla każdego pacjenta.
 • możliwość bezpośrednich spotkań terapeuty z członkami rodzin pacjentów w niedziele (dzień odwiedzin).
Leczenie prowadzone jest przez doświadczonych specjalistów terapii uzależnień, w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. W przypadku, gdy pacjent cierpi na objawy zespołu odstawienia zostaje on skierowany na odtrucie organizmu (detoksykację). Dodatkowo, jeśli zaleci to lekarz, zapewniamy wykonywanie diagnostycznych badań laboratoryjnych.
W naszej placówce leczenia uzależnień otrzymasz pełne wsparcie terapeutyczne i indywidualny plan leczenia – niezależnie, z jakim problemem się zgłosisz. Gwarantujemy pełną anonimowość i skuteczność leczenia w ośrodku zamkniętym. Skontaktuj się z nami i otrzymaj profesjonalną pomoc.

Rodzaje terapii w naszym ośrodku odwykowym na Śląsku

W naszym ośrodku leczenia odwykowego prowadzimy prywatne leczenie: Nasza kadra ma wieloletnie doświadczenie w zakresie leczenia uzależnień od alkoholu, narkotyków, leków i hazardu. Zapewniamy ponadto terapię osobom uwikłanym we współuzależnienie. 
W naszej placówce leczenia uzależnień otrzymasz pełne wsparcie terapeutyczne i indywidualny plan leczenia – niezależnie, z jakim problemem się zgłosisz. Gwarantujemy pełną anonimowość i skuteczność leczenia w ośrodku zamkniętym. Skontaktuj się z nami i otrzymaj profesjonalną pomoc.

Bezpłatna konsultacja dla osób uzależnionych od leków i osób współuzależnionych