Kim jesteśmy

„Szansa na wolność” to prywatny ośrodek leczenia uzależnień, którego celem od kilku lat jest skuteczne niesienie pomocy w zatrzymaniu  nałogów. Pod opiekę naszych specjalistów trafiają osoby, potrzebujące profesjonalnych działań dzięki, którym będą mogli rozpocząć na nowo szczęśliwe i zdrowe życie. To miejsce powstało po to, by nieść pomoc, wspierać, dawać siłę i jednocześnie epatować poczuciem bliskości i ciepła domowego.
Szansa na Wolność - Jadwiga Lipus

Jadwga Lipus – kierownik ośrodka

W zawodzie terapeuty uzależnień i współuzależnień pracuję od 32 lat. Wiedzę i umiejętności do zawodu uzyskałam kończąc Studium Pomocy Psychologicznej oraz Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnień w Centrum Szkoleń i Psychoedukacji Instytutu Psychologii Zdrowia PTP w Warszawie, zaś doświadczenie zawodowe nabyłam pracując w poradniach terapii uzależnień i współuzależnien oraz w stacjonarnym ośrodku leczenia uzależnień

Nasze miejsce i nasza pomoc

„Szansa na wolność”, ze względu na swoje położenie, to miejsce wyjątkowo sprzyjające rekonwalescencji. Górski klimat płynący z Beskidu Śląskiego, świeże powietrze i otoczenie leśnymi dźwiękami i zapachami, pozytywnie nastraja każdego dnia. Z kolei spacery i przebywanie wśród natury doskonale wpływa zarówno na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne naszych podopiecznych.

Priorytetem w naszym ośrodku jest indywidualne podejście do pacjentów i dostosowywanie metod pracy do ich osobistych doświadczeń życiowych. Zależy nam, aby każda osoba zawsze otrzymywała potrzebne jej wsparcie oraz pomoc, jak najlepszej jakości. Z tego względu, nasz ośrodek terapeutyczny przyjmuje jedynie dziesięć osób na raz, nad którymi czuwa pięciu specjalistów z zakresu terapii uzależnień. Ich działanie dodatkowo jest wspierane przez lekarzy,  psychologa oraz ratowników medycznych.

Nasza kadra, posiadająca wieloletnie doświadczenie oferuje pomoc w zakresie uzależnień od  alkoholu,  narkotyków, leków i hazardu , a także osobom uwikłanym we współuzależnienie. Wyjątkowy program terapii, który został przygotowany na podstawie wielu doświadczeń życiowych i obserwacji naszych specjalistów, wielokrotnie udowodnił już swoją skuteczność, pomagając wielu pacjentom. Już trzeci rok pod rząd nasz ośrodek terapeutyczny otrzymuje również wyróżnienie w postaci certyfikatu „Firma godna zaufania”.,

Poznaj nasz Personel

Łukasz Herduś

Certyfikowany instruktor w dziedzinie terapii i rehabilitacji uzależnienia od narkotyków

Sonia Romanowska

Psycholog, certyfikowany Specjalista Terapii Uzależnień, Instruktor Terapii Zajęciowej, Pedagog Specjalny

mgr Agata Dobromilska

Pedagog specjalność resocjalizacja i socjoterapia

mgr Monika Ciszek-Skwierczyńska

Pedagog specjalny, terapeuta medycyny holistycznej, instruktor terapii uzależnień, specjalista leczenia zaburzeń odżywiania, certyfikowany terapeuta konopny, certyfikowany zielarz – fitoterapeuta, dietetyk – dietoterapeuta

Program pomocy dla osób uzależnionych

Terapia alkoholowa – podstawowy cykl to cztery tygodnie z możliwością jej przedłużenia. W ciągu tego okresu pacjenci, z pomocą i całodobową opieką naszej kadry przechodzą intensywny program terapii odwykowej. Podczas terapii stawiamy na to, by wspólnie z pacjentem odnaleźć i zrozumieć źródło jego trudności, opracować plan terapii i zmotywować do wykorzystania zdobytej w naszym ośrodku wiedzy i umiejętności życia bez środków psychoaktywnych i zachowań zmieniających świadomość.

Kluczem do efektywności każdej terapii jest chęć współpracy i otrzymania pomocy. Niektórzy z pacjentów potrzebują jednak większej ilości czasu, aby nawiązać relację z terapeutą i odważyć się spróbować sobie pomóc. Długość trwania terapii nałogów od alkoholu, narkotyków, leków i dopalaczy jest więc uzależniona od nastawienia i stanu pacjenta. Pierwszym krokiem pomocy dla osób zmagających się z tego typu uzależnieniami jest oczyszczenie organizmu z substancji toksycznych i psychoaktywnych, przebiegające pod nadzorem lekarzy i ratowników medycznych.

Nasza wykwalifikowana kadra oferuje również pomoc w zakresie leczenia uzależnień behawioralnych (hazard, komputer, zakupy).

Nie odwlekaj decyzji na później

zacznij żyć na nowo już teraz!