Terapia uzależnień Śląsk - ośrodek leczenia uzależnień śląskie

Odwyk alkoholowy wymaga profesjonalnej psychoterapii, która pomoże znaleźć źródło nałogu oraz wskaże sposoby na radzenie sobie z nim. Jeśli szukasz takiej pomocy psychologicznej na Śląsku jesteś we właściwym miejscu! Skontaktuj się z nami i rozpocznij pierwszy krok w drodze do wolności od uzależnień.

Terapia leczenia uzależnień - województwo śląskie

Szukasz ośrodka terapii, prowadzącego leczenie uzależnień w województwie śląskim? „Szansa na wolność” to odpowiedź na Twoje potrzeby. Prowadzimy profesjonalną terapię uzależnień, która kierowana jest do osób borykających się z różnymi nałogami. Potrzebują one wsparcia, by w pełni wrócić do zdrowego i wolnego od uzależnień życia – a my jesteśmy w stanie je im zapewnić.

Do naszego ośrodka nie potrzebujesz skierowania. Niesiemy pomoc każdej osobie, która się do nas zgłosi – wiemy, że osoby uzależnione najczęściej decydują się na leczenie pod wpływem impulsu, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby móc natychmiast przyjąć każdego potrzebującego.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień "Szansa na wolność"

Naszą misją jest udzielanie skutecznej pomocy osobom borykającym się z nałogiem. „Szansa na wolność” to niezwykłe miejsce, które pełni funkcję zarówno ośrodka terapeutycznego, jak i bezpiecznego schronienia, gdzie każdy czuje się jak w domu. Nasze działania opierają się na pomocy, wsparciu, dawaniu siły – przy jednoczesnym zapewnianiu bliskości i ciepła domowego. Dodatkowo, nasza wyjątkowa lokalizacja w Beskidzie Śląskim gwarantuje spokój, ciszę i relaks. To wyjątkowe otoczenie sprzyja efektywnej terapii.

Jak przebiega terapia uzależnień w naszym ośrodku odwykowym?

Kładziemy nacisk na indywidualne podejście do każdego pacjenta. W ośrodku naraz przebywa maksymalnie dziesięć osób, co umożliwia pełną kontrolę i monitorowanie postępów podopiecznych przez pięciu specjalistów. Wspierają ich lekarze, psycholog i ratownicy medyczni, którzy zawsze służą pomocą i wsparciem. W czasie wolnym od zajęć terapeutycznych naszym podopiecznym organizujemy m.in. wycieczki krajoznawcze, wyjścia na basen czy kręgle.

Oferta naszego ośrodka skierowana jest do osób uzależnionych od alkoholu, narkotyków, leków oraz hazardu. Opieka naszych specjalistów również obejmuje osoby zmagające się z problemem współuzależnienia. 

Program terapeutyczny, który pomoże Ci wyjść z nałogu!

W ramach terapii oferujemy wszechstronny program, który opiera się na wielu elementach. To między innymi: wzbudzanie motywacji do zmiany i leczenia, edukowanie o chorobie, nauka utrzymania abstynencji, rozpoznawanie problemów życiowych i ich związku z nałogiem, pilotowanie procesu nauki radzenia sobie z głodem, trening odmawiania, nauka rozwiązywania problemów bez substancji, treningi relaksacyjne, praca nad poczuciem winy, nauka pozytywnego myślenia czy praca nad odbudowaniem poczucia wartości własnej. W proces terapeutyczny włączamy również członków rodzin pacjentów.

Po zakończonej terapii stale utrzymujemy kontakt z naszymi pacjentami i ich rodzinami, oferując im niezbędne wsparcie. Korzystając z naszej pomocy, każdy ma szansę na wolność od uzależnienia i nowe, lepsze życie.

Bezpłatna konsultacja dla osób uzależnionych od leków i osób współuzależnionych