Odwyk Skoczów - prywatny ośrodek terapii uzależnień pod Skoczowem

Nałóg to jeden z największych problemów współczesnego świata. Przypadłość podstępna i unieszczęśliwiają miliony ludzi. Pojawia się po cichu. Wkrada się, z początku niewidoczny, aż w końcu przejmuje władzę nad całym życiem. Jeśli poczułeś, że alkohol, substancje psychoaktywne lub hazard zajmują w twoim życiu dużo więcej miejsca niż byś chciał – skontaktuj się z nami.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień w województwie śląskim

“Szansa na wolność” jest to prywatny ośrodek leczenia uzależnień. Zajmuje się pomocą osobom uwikłanym w nałogi. Znajduje się w województwie Śląskim w Cisownicy niedaleko Skoczowa. Jest to miejsce pełne zieleni i górskich widoków. Mało zabudowana okolica pozwala w pełni skupić się na drodze do celu, jakim jest odnalezienie radości w życiu w trzeźwości. Dzięki temu, że znajdujemy się na uboczu, każdy może liczyć na prywatność oraz dyskrecję. W ośrodku stawiamy na podejście indywidualne do każdego pacjenta. Zdajemy sobie sprawę, że doświadczenie każdego człowieka jest inne, a jego problemy są istotne w drodze terapeutycznej. Aby zapewnić naszym pacjentom jak najlepszą opiekę jednorazowo przyjmujemy maksymalnie dziesięć osób, co daje pewność otrzymania odpowiedniej pomocy, czasu i zaangażowania kadry ośrodka leczenia uzależnień.

Mogą państwo liczyć na opiekę zespołu specjalistów wspierających w procesie zdrowienia. Nad grupą czuwa pięciu terapeutów wyspecjalizowanych w terapii uzależnień. Natomiast ich praca wspierana jest przez zespół składający się z psychologa, lekarzy oraz ratowników medycznych. 

Ważne: do naszego prywatnego ośrodka terapii osób uzależnionych nie potrzebujesz skierowania. Zdajemy sobie sprawę jak trudne jest podjęcie decyzji o podjęciu leczenia, dlatego stawiamy na jak najprostszą drogę do podjęcia terapii. Dbamy o to, aby każdy potrzebujący mógł otrzymać od nas pomoc.

Czego możesz się spodziewać podczas odwyku w naszym ośrodku pod Skoczowem?

Leczenie uzależnień w ośrodku “Szansa na wolność” pod Skoczowem polega na procesie psychoterapii. Uczymy jak żyć w trzeźwości, jak odnaleźć jakość i radość bez alkoholu, narkotyków czy hazardu. Celami naszego programu terapeutycznego są:

 • wzbudzenie motywacji do zmiany i leczenia, dostarczenie wiedzy o chorobie i pracę nad utrzymaniem abstynencji,
 • rozpoznawanie problemów życiowych, poniesionych strat i ich związku z zażywaną substancją,
 • rozpoznawanie i radzenie sobie z głodem alkoholowym, narkotykowym czy lekowym,
 • nauczenie konstruktywnych zachowań umożliwiających radzenie sobie ze stresem, złością, lękiem, wstydem bez sięgania po substancję uzależniającą.

W ramach terapii w naszym centrum leczenia uzależnień oferujemy:

 • trening odmawiania picia i zażywania,
 • naukę rozwiązywania problemów na trzeźwo bez środka zmieniającego świadomość,
 • treningi relaksacyjne,
 • pracę nad poczuciem winy i naukę pozytywnego myślenia;
 • emisję filmów terapeutycznych,
 • pracę nad odbudowaniem własnej wartości,
 • pomoc terapeutyczną członkom rodzin naszych pacjentów.

Podczas pobytu w naszym ośrodku odwykowym w Cisownicy pod Skoczowem zapewniamy:

 • zwolnienie lekarskie na cały okres pobytu,
 • badania i konsultacje lekarskie,
 • jeżeli pacjent cierpi na objawy zespołu odstawienia, kierowany jest na odtrucie organizmu (detoksykacja),
 • zajęcia terapeutyczne grupowe dwa razy dziennie – poranne (10:00-13:00) i popołudniowe (15:00-17:00),
 • terapię indywidualną dla każdego pacjenta,
 • możliwość bezpośrednich spotkań terapeuty z członkami rodzin pacjentów,
 • możliwość spotkań z osobami bliskimi w niedzielę (dzień odwiedzin).
Do dyspozycji naszych pacjentów jest również czas wolny. Zapewniamy dodatkowe zajęcia – m. in. wycieczki krajoznawcze, wyjścia na basen czy kręgle, a na terenie naszego ośrodka znajdują się stół bilardowy i stół do tenisa stołowego. Relaks i wypoczynek pozwalają na wyciszenie – istotny element terapeutyczny w trakcie procesu zdrowienia.
Terapia uzależnień Opole - Szansa na Wolność

„Szansa na wolność” to wsparcie terapeutyczne i indywidualny plan leczenia dla osób borykających się z każdym rodzajem uzależnienia. Zapewniamy anonimowość i gwarantujemy pełną skuteczność leczenia w naszym ośrodku. Skontaktuj się z nami – wykonaj ten pierwszy, najważniejszy krok, a my zajmiemy się resztą!

Rodzaje leczenia w naszym ośrodku terapii uzależnień pod Skoczowem

W naszym ośrodku leczenia odwykowego prowadzimy prywatne leczenie: W centrum leczenia uzależnień, w Cisownicy pod Skoczowem, zapewniamy pełne wsparcie wykwalifikowanej kadry terapeutów oraz lekarzy. Tworzymy indywidualny plan leczenia dostosowany do problemu z jakim się zgłosisz. Gwarantujemy pełną anonimowość, a także skuteczność leczenia w ośrodku zamkniętym. Skontaktuj się z nami, a otrzymasz profesjonalną pomoc.

Konsultacja dla osób uzależnionych i współuzależnionych jest bezpłatna.

Bezpłatna konsultacja dla osób uzależnionych od leków i osób współuzależnionych