Sonia Romanowska

Psycholog, w trakcie certyfikacji na Specjalistę Terapii Uzależnień, Instruktor Terapii Zajęciowej, Pedagog Specjalny (resocjalizacja).

  • Ukończyła: – Studia jednolite magisterskie Psychologia – Uniwersytet SWPS we Wrocławiu – Szkoła Psychoterapii Uzależnień CEDR w Czarnym Borze – Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu- licencjat z resocjalizacji – Zespół Szkół w Jaworze- instruktor terapii zajęciowej
  • Zajmuje się: Psychoterapią, diagnozą psychologiczną, terapią zajęciową z osobami dorosłymi
  • Oferuje: psychoterapię indywidualną i grupową w obszarze uzależnień/współuzależnień i innych zagadnień z zakresu psychologii klinicznej. W swojej pracy wykorzystuje często elementy terapii zajęciowej.
  • Pracuje z: osobami dorosłymi uzależnionymi od substancji psychoaktywnych i z osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Udziela wsparcia emocjonalnego, dokonuje diagnozyi prowadzi psychoterapię.
  • Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w: – WTZ w Wojcieszynie– praca z osobami z niepełnosprawnością intelektualną – Centrum Zdrowia Psychicznego w Lubinie – praca z osobami psychicznie chorymi – Poradnia Terapii Uzależnień i Współuzależnień od alkoholu w Jaworze – praca z osobami uzależnionymi i współuzależnionymi – SDS w Ustroniu- praca z osobami z niepełnosprawnością intelektualną – Hospicjum w Płocku- praca z osobami wymagającymi opieki paliatywnej oraz ich rodzinami – Klub Abstynenta w Jaworze- prowadzenie terapii grupowej dla osób uzależnionych/ współuzależnionych
  • Psychoterapia: jest procesem pomagającym zrozumieć siebie i otaczający świat. Pozwala dostrzec źródła pojawiających się problemów oraz ukoić towarzyszące objawy, jak również pomóc w ich rozwiązaniu. Pomaga także zrozumieć i zaakceptować poprzez uzewnętrznienie płynących w nas treści, tak że nie musimy więcej ich kumulować w sobie. Łączy elementy, które na pierwszy rzut oka są niepowiązane dając pełen obraz Człowieka, w holistycznym jego, pełnym ujęciu. Psychoterapia pozwala lepiej zrozumieć własne emocje, myśli i zachowania, a dzięki temu daje możliwość tworzenia nowego obrazu „JA”, takiego, który pozwala na samoakceptację. Podróżą w głąb siebie, podróżą wymagającą odpowiedniego przygotowania, wytrwałości, cierpliwości i pragnienia doświadczenia czegoś nowego, pełną ekscytujących przygód lecz również zawirowań. Podróżą którą odbywa się w towarzystwie przewodnika a celem jest świadomość swej wartości i umiejętność jej wykorzystania.

Bezpłatna konsultacja dla osób uzależnionych od narkotyków i osób współuzależnionych

Zadzwoń pod numer:

lub napisz na: