Dlaczego prywatny zamknięty ośrodek dla alkoholików będzie dobrym wyborem?

Zastanawialiście się kiedyś czym różni się pobyt w prywatnym ośrodku leczenia od pobytu w państwowym ośrodku? Oto kilka najważniejszych różnic!

Komfortowe warunki pobytu

Prywatne ośrodki leczenia uzależnień oferują więcej udogodnień niż placówki państwowe, a są to m.in. pokoje dwu-, trzyosobowe urządzone w sposób zapewniający komfort, kameralna atmosfera, gwarancja, że nie zabraknie środków higienicznych, lepszy kontakt z terapeutą. Zazwyczaj prywatne ośrodki oferują dodatkowe rozrywki jak np. siłownia czy stół do tenisa. W takich komfortowych warunkach pacjenci czuje się swobodnie i bezpiecznie.

Lepszy kontakt z personelem

Prywatne ośrodki uzależnień stają się coraz bardziej popularne, ponieważ zapewniają lepszy kontakt z psychologami, psychiatrami i terapeutami. Wpływa na to mniejsza liczba pacjentów i większa liczba zatrudnionych pracowników, którzy są po to, aby zawsze i każdym problemem mogli się do nich zgłosić pacjenci.

Anonimowość i dyskrecja

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień oferuje mniejsze pokoje i większe poczucie prywatności. To z kolei zaspokaja potrzebę dyskrecji i anonimowości.

Indywidualny program leczenia

Prywatne ośrodki leczenia oprócz intensywnego, dobrze uregulowanego i profesjonalnego programu terapii oferują również dostosowanie go do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Na podstawie szczegółowego wywiadu dobierane są metody leczenia uzależnienia. Każdy przypadek uzależnienia jest inny, dlatego też w prywatnym ośrodku leczenia każdy pacjent traktowany jest osobno.

Nowoczesne wyposażenie ośrodka

Prywatne placówki mogą przeznaczyć znacznie więcej pieniędzy na rozwój ośrodka. Mają możliwość przeprowadzania dodatkowych badań medycznych swoich pacjentów oraz wykorzystują nowoczesną technologię, która zapewnia skuteczne leczenie. Dodatkowo prywatne ośrodki umeblowane są w sposób nowoczesny i oferują szereg udogodnień, których nie znajdzie się w ośrodku państwowym.

Krótszy czas pobytu w ośrodku

Prywatne ośrodki dysponują większą ilością specjalistów. Pacjenci nie są zmuszeni czekać godzinami na rozmowę z terapeutą czy psychologiem, podczas gdy w państwowym ośrodku pacjenci musza czekać na swoją kolej. Skutkuje to tym, że w prywatnym ośrodku terapia przebiega w sposób płynny i przynosi szybsze efekty.

Liczne zajęcia dodatkowe

W prywatnym ośrodku można wziąć udział w zajęciach dodatkowych takich jak np.: ćwiczenia relaksacyjne, muzykoterapia, medytacja czy malarstwo. Oferta rozrywek jest znacznie bogatsza w obiektach prywatnych niż publicznych. Największą zaletą ośrodka prywatnego jest to, że nie jest wymagane skierowanie od lekarza i nie trzeba czekać wielu miesięcy na wolne miejsce w placówce. Chcesz dowiedzieć się więcej o prywatnym ośrodku leczenia uzależnień i terapii uzależnień na Śląsku? Zadzwoń do nas pod numer: 695-002-695 lub napisz na: biuro@szansanawolnosc.pl

udostępnij artykuł

ZOBACZ PODOBNE ARTYKUŁY