Ośrodek terapii uzależnień Śląsk w leczeniu alkoholizmu

ośrodek terapii uzależnień śląsk

Uzależnienie od alkoholu jest problemem, który dotyka nie tylko alkoholika, zmagają się nim również jego bliscy, osoby z otoczenia. Należy od razu podkreślić, że alkoholizm jest chorobą, która wymaga leczenia. Osoba uzależniona zwykle nie potrafi sobie poradzić z nałogiem, dlatego dobrym rozwiązaniem w jej przypadku będzie ośrodek terapii uzależnień Śląsk.

Czy ośrodek terapii uzależnienia to dobre rozwiązanie dla alkoholika?

Alkoholizm jest podstępną chorobą, która przyczynia się do stopniowego wyniszczenia całego organizmu. Jeśli schorzenie nie będzie nieleczone, to niestety trzeba liczyć się z poważnymi konsekwencjami zagrażającymi zarówno zdrowiu osoby uzależnionej, jak i jej życiu. Alkoholizm sieje spustoszenie w organizmie, wpływa negatywnie na sferę psychofizyczną. Dotyka każdego aspektu życia: prywatnego, zawodowego, towarzyskiego. Osoba uzależniona bardzo często nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że ma problem i wymaga leczenia. Niektórzy to wypierają, inni reagują agresją. Już samo zdecydowanie się na leczenie jest sporym wyzwaniem. Z kolei terapia to proces długotrwały, zwykle pełen wzlotów i upadków. W celu wyleczenia uzależnienia najlepszym rozwiązaniem będzie prywatny ośrodek terapii uzależnień Śląsk. Pozwala to na odcięcie się od dotychczasowego otoczenia i skupienie na powrocie do zdrowia pod okiem doświadczonych profesjonalistów. Ośrodki zamknięte to najskuteczniejsza broń w walce z alkoholizmem. Leczenie skupia się na aspektach nałogu zarówno fizycznych, jak i psychicznych.

Na co zwracać uwagę w przypadku ośrodka leczenia uzależnień?

Obecnie do wyboru jest wiele ośrodków leczenia uzależnień, dlatego należy dobrze się zastanowić nad tym, jak znaleźć odpowiednie miejsce walki z alkoholizmem. Kluczowymi kwestiami są:

Podczas wybierania ośrodka uzależnienia zawsze trzeba mieć na uwadze to, kto w nim pracuje, z jakimi terapeutami i lekarzami będzie miał styczność chory. Wystarczy wejść na stronę internetową ośrodka, aby sprawdzić kadrę specjalistów. Nie może brakować wśród personelu psychologa, psychiatry, pielęgniarki. Zweryfikować należy kwalifikacje, wykształcenie, dodatkowe szkolenia, certyfikaty. Dobry terapeuta będzie cały czas poszerzać swoją wiedzę, aktualizował ją, podnosi kwalifikacje i nabywa nowe umiejętności. Bardzo ważną kwestią jest zakres terapii, co wymaga znajomości rodzaju problemów, z którymi boryka się alkoholik. Wiedza na ten temat pozwala na dobranie właściwego ośrodka, który specjalizuje się w niesieniu pomocy osobom z konkretnymi trudnościami, jednostkami chorobowymi. Terapia nie może być zbyt krótka, bo nie wystarczy to do uporania się z problemem alkoholowym. Jej czas trzeba dostosować indywidualnie do potrzeb pacjenta. Przy zaawansowanym uzależnieniu pobyt w ośrodku powinien być długotrwały. Znaczenie ma również to, jak wygląda organizacja czasu wolnego. Należy sprawdzić harmonogram dnia.

udostępnij artykuł

ZOBACZ PODOBNE ARTYKUŁY