Monika Ciszek-Skwierczyńska

Pedagog specjalny, terapeuta medycyny holistycznej,  instruktor terapii uzależnień, specjalista leczenia zaburzeń odżywiania, certyfikowany terapeuta konopny, certyfikowany zielarz – fitoterapeuta, dietetyk – dietoterapeuta

 • Moje motto: „Prawdziwy akt odkrycia nie polega na odkrywaniu nowych lądów, lecz na patrzeniu na stare w nowy sposób”
 • Wykształcenie: Pedagog specjalny – resocjalizacji i profilaktyki zdrowia (Uniwersytet Jagielloński), terapeuta medycyny holistycznej, instruktor terapii uzależnień (Certyfikat Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii w dziedzinie terapii i rehabilitacji uzależnienia od narkotyków ), specjalista leczenia zaburzeń odżywiania, certyfikowany terapeuta konopny, certyfikowany zielarz – fitoterapeuta, dietetyk – dietoterapeuta. Posiada Certyfikat Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych jako specjalista terapii DDA(dorosłe dzieci alkoholików). Cały czas podnosi swoje kwalifikacje. Jest uczestnikiem licznych szkoleń oraz uczestniczy w superwizji klinicznej swojej pracy terapeutycznej.
 • Zajmuje się: Od 23 lat pracuje jako terapeuta uzależnień z osobami dorosłymi i z młodzieżą:
  8 lat w Ośrodku Leczenia Uzależnień „Szansa” w Pławniowicach, 15 lat w Miejskim Ośrodku Terapii Uzależnień w Bielsku-Białej. W swojej pracy łączy różne metody terapii, na zasadzie ,,szycia ubrania” na miarę pacjenta i jego potrzeb. Kompleksowo łączy wiedzę psychologiczną, medyczną
  i duchową oraz dietetyczną i fitoterapeutyczną,. Pracuje z ludźmi podążając
  w kierunku polepszania jakości ich życia. Bliskie jest jej patrzenie na pacjenta – według kanonów medycyny holistycznej.
 • Prywatnie: W życiu osobistym spełniona, ciekawa świata, lubiąca ludzi kobieta, nieustannie ucząca się partnerstwa żona, szczęśliwa mama. Kocha życie, piękno, zmianę i jego dynamikę. Od wielu lat ćwiczy bycie szczęśliwą. Patrząc na swoje życie przekonuje się, że szczęście jest stanem ducha, a nie splotem przypadków, czy okoliczności.
  W najbliższej i dalszej przyszłości chce nadal trenować się w uprawianiu szczęścia, nie tylko własnego. W wolnych chwilach ,,kino maniaczka”, mol książkowy, dobry kucharz – pasjonat wegetarianizmu i weganizmu, zdrowej kreatywnej kuchni oraz zdrowego stylu życia.

Bezpłatna konsultacja dla osób uzależnionych od narkotyków i osób współuzależnionych

Zadzwoń pod numer:

lub napisz na: