Ośrodki leczenia uzależnień. Gdzie szukać pomocy?

Uzależnienie to jedna z bardziej poważnych i ciężkich chorób, z jaką przychodzi się zmagać. W dzisiejszych czasach uzależnienie w społeczeństwie pojawia się coraz częściej, a jego ciężar przybiera różne postaci – alkohol, narkotyki, hazard, a nawet leki. Cierpią nie tylko osoby borykające się z groźnymi skłonnościami, ale także ich bliscy – osoby współuzależnione. Proces zdrowienia to długa droga, a pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie rangi problemu. Kiedy już to nastąpi, pojawia się pytanie: gdzie szukać pomocy?

 

Uzależnienie – gdzie szukać pomocy?

W momencie, kiedy do pacjenta dociera realny problem jego nałogu, należy jak najszybciej rozpocząć leczenie. W tym miejscu z pomocą przychodzą ośrodki leczenia uzależnień. Osoba zmagająca się z nałogiem, znajdzie w ośrodku fachowąpomoc wykwalifikowanej kadry,która:

  • pomoże rozpoznać istotę uzależnienia,
  • nauczy skutecznych sposobów zatrzymania choroby,
  • wskaże jak samodzielnie funkcjonować bez środków zmieniających świadomość.

 

Bardzo często człowiek, który zmaga się z problemem uzależnienia, przytomnieje dopiero wtedy, kiedy nawyk jest tak silny, że wyrządza szkodę nie tylko sobie, ale również najbliższej rodzinie. Nikła jest wtedy szansa, że alkoholik, narkoman, hazardzista czy lekoman poradzi sobie z trudnościami samodzielnie. Ośrodek leczenia uzależnień jest tak naprawdę ostatnią deską ratunku, która pomoże pacjentowi zatrzymać chorobę i zacząć z powrotem żyć normalnie.

 

Funkcjonowanie prywatnych ośrodków leczenia uzależnień

Nałóg to choroba, która już od dłuższego czasu zbiera rażące żniwo. Z tego powodu publiczne ośrodki leczenia uzależnień przeżywają oblężenie, a dostanie się do nich graniczy z cudem. Z pomocą przychodzą jednak prywatne ośrodki leczenia uzależnień. Niepubliczne ośrodki odwykowe charakteryzują się domową, kameralną atmosferą, przy czym stosowane w nich metody leczenia uzależnień dopasowują do indywidualnych możliwości i zasobów pacjentów, przy pełnym profesjonalizmie świadczenia terapii.

 

 

 

Script logo