Blog

 • uzalezeninie

  Najczęstsze przyczyny uzależnień

  W dzisiejszych czasach uzależnić można się bardzo szybko. Rosnące tempo życia, duża presja społeczna, nieumiejętność radzenia sobie ze stresem, sprawiają, że coraz bardziej uciekamy od narastających trudności i problemów. Tak, że przez to sięgamy po różne środki zmieniające świadomość: rozluźniające, uspakajające, odurzające, a przede wszystkim po alkohol.  Problem jest tym bardziej ważny, że coraz częściej dotyczy ludzi młodych. Istnieje kilka rodzajów uzależnień – społeczne, fizjologiczne, behawioralne. Jakie są najczęstsze przyczyny uzależnień?

 • osrodki pomocy

  Ośrodki leczenia uzależnień. Gdzie szukać pomocy?

  Uzależnienie to jedna z bardziej poważnych i ciężkich chorób, z jaką przychodzi się zmagać. W dzisiejszych czasach uzależnienie w społeczeństwie pojawia się coraz częściej, a jego ciężar przybiera różne postaci – alkohol, narkotyki, hazard, a nawet leki. Cierpią nie tylko osoby borykające się z groźnymi skłonnościami, ale także ich bliscy – osoby współuzależnione. Proces zdrowienia to długa droga, a pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie rangi problemu. Kiedy już to nastąpi, pojawia się pytanie: gdzie szukać pomocy?

 • terapia alkoholowa

  Jak wygląda terapia odwykowa?

  W naszym kraju używką, po którą sięga zdecydowanie za dużo ludzi, jest alkohol. Jeżeli robimy to zbyt często, nasz organizm może się od niego uzależnić, a my staniemy się alkoholikami. 

 • narkomania

  Narkotyki i ich wpływ na zdrowie człowieka

  Narkotyki to substancje psychoaktywne, nazywane używkami bądź środkami odurzającymi. Substancje te działają na ośrodkowy układ nerwowy, przez co mogą mieć działanie przeciwbólowe, uspakajające, pobudzające, wywołujące euforię, a także halucynogenne.

 • terapia

  Dlaczego alkoholizm bywa nazywany chorobą cywilizacyjną?

  Długotrwałe nadużywanie alkoholu ma szkodliwy wpływ na osobę pijącą, ale też działa destrukcyjnie na otoczenie, w którym ona żyje i funkcjonuje. 

 • wpis powitalny

  Blog firmy Szansa na wolność

  Blog firmy Szansa na wolność.

Script logo

Polityka prywatności