Blog

 • Czy narkotyki miękkie są bezpieczne?

  Narkotyki to według powszechnej opinii niebezpieczne używki. Istnieje podział na narkotyki miękkie oraz twarde. Wokół narkotyków miękkich powstał mit, że są mniej szkodliwe. Jednak taki podział narkotyków jest o charakterze umownym i należy być świadomym, że każdy narkotyk może być niebezpieczny dla ludzkiego zdrowia, a nawet życia.

 • Ośrodki leczenia uzależnień. Gdzie szukać pomocy?

  Uzależnienie to jedna z bardziej poważnych i ciężkich chorób, z jaką przychodzi się zmagać. W dzisiejszych czasach uzależnienie w społeczeństwie pojawia się coraz częściej, a jego ciężar przybiera różne postaci – alkohol, narkotyki, hazard, a nawet leki. Cierpią nie tylko osoby borykające się z groźnymi skłonnościami, ale także ich bliscy – osoby współuzależnione. Proces zdrowienia to długa droga, a pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie rangi problemu. Kiedy już to nastąpi, pojawia się pytanie: gdzie szukać pomocy?

 • Jak wygląda terapia odwykowa?

  W naszym kraju używką, po którą sięga zdecydowanie za dużo ludzi, jest alkohol. Jeżeli robimy to zbyt często, nasz organizm może się od niego uzależnić, a my staniemy się alkoholikami. 

 • Narkotyki i ich wpływ na zdrowie człowieka

  Narkotyki to substancje psychoaktywne, nazywane używkami bądź środkami odurzającymi. Substancje te działają na ośrodkowy układ nerwowy, przez co mogą mieć działanie przeciwbólowe, uspakajające, pobudzające, wywołujące euforię, a także halucynogenne.

 • Dlaczego alkoholizm bywa nazywany chorobą cywilizacyjną?

  Długotrwałe nadużywanie alkoholu ma szkodliwy wpływ na osobę pijącą, ale też działa destrukcyjnie na otoczenie, w którym ona żyje i funkcjonuje. 

 • Blog firmy Szansa na wolność

  Blog firmy Szansa na wolność.

Script logo